سروش     RSS     Admin
۱۳۹۹/۰۶/۱۳

تقویت شهرهای کوچک و مرزی از سیاست‌های وزارت کشور است

مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تقویت شهرهای مرزی و کوچک را از سیاست‌های اصلی وزارت کشور ذکر نمود و گفت: تلاش در این زمینه در دستور کار مجموعه معاونت عمرانی وزارت کشور سازمان شهرداری ها و دهیای های وزارت کشور قرار دارد.

«مجید عبداللهی» که به همراه دکتر جمالی نژاد به استان کرمانشاه سفر کرده، روز پنجشنبه 13 شهریور در حاشیه بازدید از پروژه های عمرانی شهرستان قصرشیرین، در گفت وگو با خبرگار ایرنا، افزود: در همین راستا وضعیت زیرساخت و امور عمرانی شهرهای کوچک بررسی شده و گزارش آن تهیه می‌شود تا بخشی از مشکلات و کاستی‌ها در برنامه‌ریزی میان مدت و از محل اعتباراتی که در اختیار وزارت کشور است با همکاری استانداری کرمانشاه انجام  شود.
 
وی در ادامه گفت: اکنون ۱۴۱ هزار هکتار در کشور بافت فرسوده داریم که حدود ۵۵ هزار هکتار حوزه بافت‌های حاشیه‌ای ناکارآمد در متن شهر یا حاشیه شهر قرار دارد و تولیت اصلی انجام کار توسط ستاد بازآفرینی شهری  زیر مجموعه وزارت راه و شهرسازی است.
 
وی اضافه کرد: یکی از بازیگران اساسی در حوزه نوسازی بافت های فرسوده، شهرداری هاهستند و مدیریت شهری در قبال آن مسوولیت هایی دارد اما در حاشیه نشینی چند مساله را باید حل کنیم که اولی مالکیت است.
 
عبداللهی ادامه داد: تا مالکیت اراضی  و سنددارکردن آن روشن نشود بارگذاری و برنامه ریزی انجام نمی شود.
 
او اضافه کرد: در محله های حاشیه شهر قصرشیرین شامل «پالی آباد» و «امیدوار» ۴۸۰ تا ۵۰۰ خانوار داریم که باید مالکیتشان مشخص شود و با روشن شدن مالکیت و تهیه نقشه اجرایی بعد می توانیم برنامه ریزی کنیم.
 
وی ادامه داد: ما در خصوص این محلات با وزارت راه و شهرسازی هماهنگی می کنیم و خود مجموعه شهرداری نیز برنامه هایی دارد اما همه این ها منوط به نقشه اجرایی است که اگر تهیه شود دستگاه های خدمات رسان پای کار می‌آیند.
 


تعداد بازدیدها : ۴۷۸
پرینت خبر :

لینک خبر : http://imo.org.ir/RContent/1TIQMU-.aspx
مطالب مرتبط با این موضوع :
نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

ساختمان مرکزی :
 
نشانی: تهران - خیابان کارگر شمالی - بالاتر از بلوار کشاورز - پلاک 1184
 
ساختمان مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی :
نشانی: تهران - میدان ولیعصر(عج) - بلوار کشاورز - ابتدای خیابان نادری - پلاک 17
اوقات شرعی تهران

نظر سنجی
نظر شما درباره پورتال جدید سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور چیست؟